2 Szigetszentmárton 14 6 4 4  42 :  34 16
8 Torbágy 14 4 2 8  18 :  27 10

Mérkőzések:

1957. június 2
Szigethalom-Tárnok 2-0
Szigethalom-Tárnok 2-0. Pilisvőrösvár-Bia 2-2, Halásztelek-Érdi Építők 3-1, Szigetszentmárton-Torbágy 4-1

1957. június 9.
Szentmárton-Tárnok 5-1
Torbágy-Halásztelek 3-2, Érdi Építők-Pilisvörösvár 2-2, Bia-Szigethalom 1-0, Szigetszentmárton—Tárnok 5-1.

1957. június 19.
Szigethalom-Érdi Építők 2-0, Pilisvörösvár-Halásztelek elhalasztva, Torbágy-Bia 2-2.

1957. július 7.
Bia- Tárnok 2-2
Bia- Tárnok 2-2, Halásztelek-Szigetszentmárton 5-1.

KÉTCSOPORTOS II. OSZTÁLYT
állítottak fel. átmenetileg 16-os létszámmal. A beosztás a kővetkező: Kossuth csoport: Pilisvörös- vár. Kartól, Csömör Váci Forte, Dunabogdány Építők, Fóti Vasutas, Tárnok, Kerepes, Szobi Vasutas, Nógrádverőce, Zebegény, Iklad. 1957 HOSSZÚ ISTVÁNMogyoród, Isaszeg. A 15. és 16. helyre járási bajnokot osztanak be. Rákóczi csoport: Ceglédi Honvéd, öcsa. Nyáregyháza, Monor n, Ceglédbercel. Inárcs, Gyömrő II. Kóka. Pilisi Kinizsi II. Szigethalom, Szigetmárton, Halásztelek, Torbágy. Bia, Gyál. Taksony.
Hat összevont I. és II. osztályú járási bajnokságot rendeznek a megyében. A bajnokságok területi beosztása a következő: Cegléd— Monor II. (Székhelye: Cegléd), Nagykáta—Monor I. (Nagykáta), Gödöllő—Aszód (Gödöllő), Buda-Szentendre (Buda), Vác-Szob (Vác), Ráckeve-Dabas (Ráckeve).
Az NB II.-ben, NB Ill.-ban, valamint az alszövetségi I. és I/B. osztályban szereplő sportkörök részére kötelező ifjúsági csapatok Indítása.
Az I és I/B osztályban a bajnokság párhuzamos és azonos sorsolású a felnőttekével. Az NB II, NB III és a külön benevezett alszövetségi II. osztályú ifi együtteseket egy, szükség esetén két csoportba osztják be.
A bajnoki küzdelmek augusztus 25-én kezdődnek. A nevezéseket augusztus 10-ig kell beküldeni a szövetségbe.

SZPARTAKIÁD HÍREK

KÉT BOLDOG GYŐZTES
Vasárnap a Mező Utcai sporttelepen rendezték meg a budai járás spartakiác döntőjét. Képünkön két boldog győztes, a tárnoki Hosszú István (halról) és Llzicska Simon gratulálnak egymásnak. Jogosan, hiszen Hosszú két számot nyert, köztük a távolugrást egyén: csúccsal, falubelije, Lizicska Simon pedig jó eredménnyel 36.7-tel diadalmaskodott 400 méteren.

Akiknek jól sikerült...
— Jól sikerült — ezzel az érzéssel távoztak vasárnap a Mező utcából a budai járás spartakiádjának rendezői. Véleményük nem volt alaptalan, kilenc községből — Tárnok, Budakeszi, Nagykovácsi, Sós kút, Torbágy, Üröm, Pusztazámor, Érd, Zsámbék — a vártnál többen, 134-en vettek részt a viadalon.
Jól sikerült a tavalyi országos győztes tárnoki Hosszú István szereplése, kitűnő eredménnyel nyerte a távolugrást, s százon is jó teljesítménnyel diadalmaskodott.
- Egyéni csúcsot értem el távolugrásban — mondotta Hosszú István. — Elsőre ugrottam a 630-at, Eredményem mindössze 3 centivel maradt el az országos spartakiád csúcstól.
Jól vették az első akadályt a zsámbéki röplabdás lányok is, első helyen végeztek a női röplabdázók küzdelmében. Szeretnék a többi akadályt is jól venni, idén is szeretnék kiharcolni az országos győztes büszke címét. Különösen fűti a vágy őket azért, mert a győztes részt vesz a moszkvai VIT* versenyen.
Jól sikerült a budakesziek szereplése is. A férfi röplabdázók az első helyen végeztek, a néhány atlétikai szám is budakeszi sikert hozott. A „röpösök“ között voltak olyanok, akik az atlétikai küzdelmekben is elindultak, így a két Schopp- testvér.
A budakesziek örömét fokozta, hogy egy labdarúgó-felszerelést nyerték. Ezt azért kapták, mert községükben volt a legtöbb induló. A 157 részvevő azonban nemcsak járási, hanem megyei csúcsnak is számít.
- Viszontlátásra Gyomron a megyei döntőn — búcsúztak egymástól a győztesék. A röplabdázók már előbb pályára lépnek, jövő vasárnap részt vesznek a körzeti versenyen.

Kézilabdás lányink is jól szerepeltek

A budai járás általános iskoláinak kispályás kézilabda-bajnokságát a Mező utcai sporttelepen rendezték meg.
Fiúk: 1. Budaörs. 2. Érd-Központ, 3. Pilisvörösvár.
Lányok: 1. Pilisvörösvár. 2. Tárnokliget, 3. Pilisborosjenő.